Potrebujem okuliare na blízko.
Z akých možností si môžem vybrať?

Možností je viac a výber vhodných okuliarov závisí od vašej práce a životného štýlu, ako aj od vašich dioptrií:

  • Ak s okuliarmi na blízko chcete len čítať (knihy, noviny, menu v reštaurácii), vyberte si jednoohniskové okuliare, ktoré vám poskytnú ostré videnie na jednu vzdialenosť, najčastejšie 35 – 45cm.

  • Vyber pracovných okuliarovAk s okuliarmi na blízko potrebujete pracovať na počítači vzdialenom približne 70cm, ale chcete s nimi aj čítať rôzne dokumenty a faktúry, poprípade potrebujete občas pozrieť za počítač na klienta alebo kolegu, či na hodiny na stene, vyberte si pracovné alebo kancelárske okuliare, ktoré sú vhodné na blízko aj na strednú vzdialenosť. Uvidíte s nimi ostro na 35cm až 2m. Budete s nimi dobre vidieť aj na noty na stojane alebo na umelecké diela, ktoré majstrujete vo svojej dielničke.

  • Bifokálne okuliareBifokálne okuliare sú vhodné do diaľky a na blízko.  Hornou časťou uvidíte ostro na 6m a ďalej, segmentom do blízka uvidíte na 40cm. Na šošovke vidno „čiarku“ = prechod medzi segmentom na diaľku a na blízko, ktorý spôsobuje nepríjemný skok obrazu, preto je potrebná návyková doba, počas ktorej sa takéto okuliare učíte používať.  Stredná vzdialenosť (napr. počítač, školská tabuľa) bude rozmazaná a nejasná, preto nie sú vhodné do kancelárie ani pre učiteľov. Môžu vám pomôcť ak šoférujete a občas potrebujete pozrieť aj do papierov.

  • Videnie - multifokalne okuliareMultifokálne okuliare majú viac ohnísk/zón a pokryjú všetky vzdialenosti: diaľku, stred aj blízko. Nedochádza pri nich ku skoku obrazu, pretože jednotlivé dioptrické zóny na seba plynule nadväzujú. Aj z estetického hľadiska je multifokálna šošovka prijateľnejšia ako bifokálna, keďže nie je delená čiarkou. Multifokálne okuliare sú vhodné na celodenné nosenie. Existuje veľa druhov multifokánych šošoviek - radi vám poradíme takú, ktorá vyhovuje vášmu životnému štýlu a cez ktorú sa vám bude pohodlne pozerať.

napíšte nám sme na facebooku
VYŠETRENIE ZRAKU
DENNE 10.00 - 16.30
OBJEDNAJTE SA
Tel.: 052 773 18 06
WE SPEAK ENGLISH WIR SPRECHEN DEUTSCH

 

Pre JN OPTIK s.r.o. generuje